Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 14:49

Головна » 2013 » Березень » 13 »

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.

Міжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.

З нагоди цієї дати у Скибинській школі були проведені ряд заходів  щодо популяризації та вивчення рідної мови.

22 лютого відбулася відкрита виховна година у 7 класі на тему «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова»,  яку провела Ломачинська І.П. Година проминула непомітно, учні розповідали вірші, співали пісень, у яких прославляли красу рідної мови. Метою заходу було поглибити знання учнів про рідну мову, її символи та традиції; виховувати любов до української мови.

А  26 лютого учні 4 класу разом з класоводом  Федишиною О.М. підготували і провели святкову лінійку «Мово рідна»

Переглядів: 379 | Додав: Skibin | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2013  »